Първи сме на мотокроса в Троян

Първи сме на мотокроса в Троян Снимка: btm.bg

С пет крайни победи България грабна купата на „Балканските нации 2020".

Шампионатът по мотокрос в Троян беше част от BMU European championship. На петия кръг от шампионата присъстваха на живо повече от 5000 души публика, които се насладиха на майсторските изпълнения на 132 пилоти от  България, Турция, Румъния, Северна Македония и Гърция.

При най-малките, в МХ 50, на първото и второто място се класираха румънските състезатели Стефан Стойчицу (КТМ) и Андреа Сенчея ( КТМ). На третото място и в двата манша финишира Кристиян Андреев (МСК М6 Ямаха рейсинг тим, КТМ).

В МХ 65 сс категорично представяне за Венцислав Тошев (СК Мото Спорт Варна, КТМ), който не даде шансове на конкуренцията и в двете състезания. Втори на подиума се качи Мартин Лалев (МСК Севлиево, КТМ), а трети стана Сами Александру (Румъния, Ямаха).

При МХ 85 сс първите трима завършиха един след друг и в двата манша. Золтан Ордог (Румъния, Ямаха) беше най-бърз по трасето в Троян и закономерно записа двоен успех. Зад него финишираха Мирослав Димитров (СК Киппен МХ рейсинг тим, Ямаха) и Живко Иванов (Елхово Рейсинг клуб, КТМ).

В МХ 2 Николай Малинов (СК Киппен МХ рейсинг тим, КТМ) се качи на първото място на подиума, благодарение на едно първо място и втората позиция във втория манш. Хакан Халми (МСК НСА Моторспорт, КТМ) финишира трети.

В МХ 1 Майкъл Иванов (МСК НСА Моторспорт, КТМ) стигна до първото място в крайното подреждане. В манш 1 дори Майкъл „затвори” всички състезатели с една и повече обиколки, а във втория кара с една идея по-бавно, за да пресече финала с близо минута пред втория Георги Георгиев (СК Киппен МХ рейсинг тим, Сузуки) и Стефан Нейчев (МСК Еър макс Рейсинг, Ямаха).

Григор Царев (Джи Ар Си Моторспорт 2020, КТМ) доминира в клас МХ и в двата манша. Втори и трети финишираха Йонут Кояну (Румъния, Ямаха) и Николай Колев ( МСК М 6 Ямаха Рейсинг тим, Хонда).

В МХ S Станко Боянов (МСК НСА Моторспорт, Кавазаки) спечели битката и в двата манша. На второто и третото място на подиума се качиха Димитрис Керамидас (Гърция, Сузуки) и Янко Зоков ( АМСК АИТ Рейсинг тим, Кавазаки).

Следващият кръг от календара по мотокрос ще бъде на 17 и 18 октомври на трасето в Севлиево