
Продължава покачването на цените на храните в света
- Земеделие
- Текст:

Цените на три групи торове скочиха най -много. Това са основните групи торове: калий, фосфор и азот. Това сериозно засяга глобалната инфлация на храните.
Царевицата ще пострада най -много от повишаването на цените на торовете. Торовете представляват около 20% от разходите за отглеждане на тази култура.
Лошите добиви от царевица могат да доведат до по -високи разходи за фуражи, което в крайна сметка ще доведе до по -високи цени на месото.
Що се отнася до соковете и газираните напитки, те също могат да поскъпнат: царевицата е основната им съставка.
Очаква се площите с царевица да намалеят до 36,8 милиона хектара през следващата 2022 г., от сегашните 37,8 милиона хектара.
Основният фактор за покачването на цените на торовете се крие в неблагоприятните метеорологични условия. Продължителните бури в края на лятото на 2021 г. по крайбрежието на Персийския залив в САЩ възпрепятстваха вноса и износа на продукти.
Друга причина е, че фабриките в региона бяха временно затворени, включително най -големият азотен комплекс в света, собственост на CF Industries Holdings. Поради високите цени на газа производителят беше принуден да затвори два завода във Великобритания.
Yara International ASA, един от най -големите доставчици на торове в света, също обяви, че рекордните цени на природния газ ще принудят компанията да намали около 40% от производството на амоняк в Европа.
Наред с други неща, транспортът също става по -скъп. Както отбелязва един от лидерите на компанията Quest Products, която помага за пускането на пазара на нови продукти, включително пестициди и торове, превозът на товари представлява около 15% от стойността на стоките на дребно.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
