
Актуална информация за епидемичната обстановка за 14.11.2020 г.
- Свят
- Автор:

Вирусът SARS-CoV-2, който причинява коронавирусната инфекция COVID-19, мутира с времето, което му позволява бързо да се разпространява по света.
Това е заключението на учени от Университета на Северна Каролина и Университета на Уисконсин в Медисън. Учените смятат, че коронавирусният щам, който се появи в Европа, се предава и размножава по-бързо от китайския щам, но в същото време е по-чувствителен към препарати, базирани на антитела.
Президентът на САЩ Доналд Тръм обяви, че няма намерение да въвежда общонационална карантина.
Гърция обяви, че затваря начални училища, детски градини и детски центрове до 30 ноември, на фона на увеличаването на случаите на инфекция с коронавирус. Средните училища вече са затворени и учат дистанционно.
В Украйна в 0:00 часа в събота, 14 ноември, влезе в сила режим "карантина в почивните дни". Той ще продължи до понеделник.
У нас:
Учебната година може да бъде удължена заради дистанционното обучение, заяви министър Вълчев.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Руската Интервизия се кани да засенчи Евровизия

TikTok се продава – но кои от активите му?

Арестуваха собственика на кораб, причинил опустошителния взрив в пристанището на Бейрут

Мъск купи акции на Tesla за един милиард долара

Какво цели поредното нарушение на полското въздушно пространство

Борсовите цени на газа в Европа са стабилни във вторник

Цените на петрола се повишават с 1%

На добър час през новата учебна 2025/2026 година!
