В САЩ съкратиха двойно периода на изолация при заразяване с COVID-19
- Здравеопазване
- Текст:
Снимка: https://pixabay.com/
Центърът за контрол и превенция на заболяванията на САЩ (CDC) намали препоръчителния период на изолация за безсимптомна коронавирусна инфекция от десет на пет дни
След това също така се препоръчва да се носи маска "в присъствието на други" хора още пет дни, се казва в прессъобщението на CDC.
Регулаторът актуализира и препоръките за реваксинираните: в случай на контакт със заразен човек, те вече не трябва да спазват карантина, но трябва да носят маска в продължение на десет дни. На петия ден ще трябва да си направят тест за COVID-19.
Ръководителят на CDC Рошел Валенски обясни, че актуализацията на насоките „гарантира, че хората могат безопасно да продължат ежедневния си живот“.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Броят на жертвите след земетресенията във Венецуела се увеличи до 1430 души
Тръмп заплаши Европа със 100-процентни мита върху всички стоки
Иран и Обединените арабски емирства възобновиха търговските си отношения
Гърция излъчи първия си астронавт
Европейското корабоплаване на фокус
Защо в горещините сме по-раздразнителни
Великобритания разкри руска връзка зад най-скъпо струвалата кибератака
Тежка криза във Volkswagen
Apple загуби второто място в класацията на най-големите компании в света
КЕШ клуб
300
3 000
30 000