
Учени изобретиха кожа за роботи, която може да се регенерира

Специалисти от Университета в Кеймбридж са разработили материал, който може да се използва за създаване на изкуствена кожа и роботизирани ръце.
За това съобщава порталът Lenta.r
Главна особеност на материала е способността му да се самовъзстановява. Освен това той е биоразградим, а също така може да бъде отпечатан на 3D принтер.
От материала могат да се произвеждат меки сензори, които ще позволят получаването на много повече информация от роботите. Съобщава се също, че новите материали с помощта на сензори са в състояние да открият повреди и да започнат бърза регенерация. При това процесът протича при стайна температура.
За да постигнат желания резултат, експертите се отказват въглеродното мастило в полза на сензори, съдържащи натриев хлорид. Добавянето на сол също повишава еластичността на материала три пъти.
Освен в роботиката, материалът може да се използва при създаването на протези.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

В Китай заплашиха САЩ с контрамерки в случай че Тръмп увеличи митата

Цените на газа в Европа се понижиха с 2,5 процента

ООН назова основните двигатели на растежа на световната търговия

Всяка шеста бактериална инфекция не се поддава на лечение със стандартни лекарства

Трима икономисти споделят Нобеловата награда за икономика

Войната в Близкия изток – началото на края?

Внимавайте при покупка на тематични костюми и украси за Halloween

Добра итнвестиция ли е изкуственият интелект?
