
Какви са ползите и заплахите при имплантирането на електронни чипове в мозъка
- Технологии
- Текст:

Учени от Имперския колеж в Лондон проведоха научна работа, в която установиха опасността от експлоатацията на електронни чипове, имплантирани в мозъка. Според експертите имплантите могат да променят личността на човека, съобщава сайтът gizmodo.com.
Изследователите обаче обръщат внимание не само на рисковете, които невроимплантите предизвикват, а и на тяхната полза. По-специално те признават, че благодарение на такива чипове хората с ограничени двигателни способности ще могат да управляват своите протези и електрически инвалидни колички, а лишените от говор ще могат да набират текст чрез поглед към дисплея.
Въпреки това такива уреди могат да имат опасни последствия. Двустранната връзка с невроимплата крие риск поради факта, че човек може в някакъв момент да загуби осъзнаването на внедряването му в работата на собствения си мозък. В такъв случай потребителят ще загуби свободната си воля, докато в същото време чипът ще придобие контрол върху поведението на човека.
В крайна сметка процесът може да доведе до това, човек да загуби способността си логично да построява причинно-следствени връзки, да загуби индивидуалните черти на характера си, а невроимплантът ще може да създаде нова личност.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
