
Какви са ползите и заплахите при имплантирането на електронни чипове в мозъка
- Технологии
- Текст:

Учени от Имперския колеж в Лондон проведоха научна работа, в която установиха опасността от експлоатацията на електронни чипове, имплантирани в мозъка. Според експертите имплантите могат да променят личността на човека, съобщава сайтът gizmodo.com.
Изследователите обаче обръщат внимание не само на рисковете, които невроимплантите предизвикват, а и на тяхната полза. По-специално те признават, че благодарение на такива чипове хората с ограничени двигателни способности ще могат да управляват своите протези и електрически инвалидни колички, а лишените от говор ще могат да набират текст чрез поглед към дисплея.
Въпреки това такива уреди могат да имат опасни последствия. Двустранната връзка с невроимплата крие риск поради факта, че човек може в някакъв момент да загуби осъзнаването на внедряването му в работата на собствения си мозък. В такъв случай потребителят ще загуби свободната си воля, докато в същото време чипът ще придобие контрол върху поведението на човека.
В крайна сметка процесът може да доведе до това, човек да загуби способността си логично да построява причинно-следствени връзки, да загуби индивидуалните черти на характера си, а невроимплантът ще може да създаде нова личност.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Биткойн с рекордна цена в началото на „крипто седмицата“

Въвеждането на еврото може да отслаби влиянието на некоректните търговци

Украинци, които не одобряват руската агресия, няма да могат да влизат в Русия

Китай отчита рекорден износ въпреки замразяването на търгоията със САЩ

ЕС и Мексико са готови да продължат „митническите” преговори със САЩ

Украйна и Азербайджан подписаха пътна карта за енергийно сътрудничество

В ЕС заявиха готовност за въвеждане на контрамерки срещу САЩ

Спътниковият Wi‑Fi на Starlink вече работи на борда на 1 000 самолета
