Научиха пчели да разпознават коронавируса по миризмата
- Здравеопазване
- Текст:
Снимка: pixabay
Учени от Нидерландия са обучили пчели да разпознават коронавирусната инфекция по миризмата, съобщи Ройтерс
В изследване, проведено в университета Вагенинген, учените давали на обикновени медоносни пчели захарен разтвор, след като разпознавали миризмата на коронавируса. Пчелите протягали хоботчетата си, когато влизали в контакт с положителен образец, твърдят изследователите.
По този начин отговорът за наличие на коронавирус у човек може да бъде получен в рамките на няколко секунди, вместо да се чакат часове или цели дни за резултатите от лабораторния анализ.
В същото време се отбелязва, че все още няма достатъчно данни за надеждна оценка на ефективността на такъв метод за разпознаване на коронавирус.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Европейският съюз планира да замрази ратификацията на търговското споразумение със САЩ
Хаосът около митата на Тръмп отново изпрати цената на златото нагоре
Петролът поевтинява с повече от един процент след ръста през миналата седмица
Разкриха измама за милиони с билети за Лувъра
Доналд Тръмп заяви за повишаване на глобалните мита с пет процента
В Будапеща се появиха плакати против финансирането на Украйна
В Германия искат да забранят социалните мрежи за тийнейджъри
Рискът да загубите доброто си име в бизнеса
Рискът да загубите доброто си име в политиката
КЕШ клуб
300
3 000
30 000