
„Храна за душата ми“: 106-годишна френска пианистка издава нов албум
- Музикална индустрия
- Текст:
Сто и шест годишната френска пианистка Колет Маз (Colette Mazе) е подготвила за издаване новия си, шести пореден албум, озаглавен „Храна за душата ми“ („Food for my soul"), предаде „Ройтерс“.
Наскоро записаният албум предстои да излезе през април тази година и включва изпълнения на Дебюси и на Ерик Сати.
Единственият син на пианистката, Фабрис, роден през 1949 г., сподели, че тя е доказателство, че човек и на 106 години може да се поддържа в добра форма и да доставя радост на хората.
Родената през 1914 г. Маз започва да свири на пиано на 4-годишна възраст. Тя се научила да свири у дома под строгия поглед на майка си, докато баща й ръководел завод за торове.
След това Колет се записва в Парижката консерватория, преди да започне дълга кариера на преподавател по пиано в музикалните школи на френската столица.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Meta купи стартъп за клониране на гласове

Във Великобритания се оплакват от недостиг на вносни сирена

Биткойн с рекордна цена в началото на „крипто седмицата“

Въвеждането на еврото може да отслаби влиянието на некоректните търговци

Украинци, които не одобряват руската агресия, няма да могат да влизат в Русия

Китай отчита рекорден износ въпреки замразяването на търгоията със САЩ

ЕС и Мексико са готови да продължат „митническите” преговори със САЩ

Украйна и Азербайджан подписаха пътна карта за енергийно сътрудничество
