Бил Гейтс смята, че пандемията от коронавируса ще приключи през 2022 г.
- Здравеопазване
- Източник: Fox News
- Автор:
Основателят на Microsoft Бил Гейтс заяви в интервю за Fox News, че пандемията от коронавируса вероятно ще приключи през 2022 г.
„Но през 2021 г. трябва да можем да намалим броя (честотата) на заболелите, ако подходим към проблема в глобален мащаб", каза той.
Гейтс също така вярва, че САЩ ще се върнат напълно към „нормалния живот" следващото лято. За да се случи това, отбеляза той, е необходимо да се продължи борбата срещу коронавируса по целия свят, тъй като в този случай ще има гаранции, че COVID-19 няма да се „върне" в държавите.
По-рано основателят на Microsoft заяви, че САЩ няма да могат да получат ваксина срещу коронавируса до края на октомври тази година.
„Но през 2021 г. трябва да можем да намалим броя (честотата) на заболелите, ако подходим към проблема в глобален мащаб", каза той.
Гейтс също така вярва, че САЩ ще се върнат напълно към „нормалния живот" следващото лято. За да се случи това, отбеляза той, е необходимо да се продължи борбата срещу коронавируса по целия свят, тъй като в този случай ще има гаранции, че COVID-19 няма да се „върне" в държавите.
По-рано основателят на Microsoft заяви, че САЩ няма да могат да получат ваксина срещу коронавируса до края на октомври тази година.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Броят на жертвите след земетресенията във Венецуела се увеличи до 1430 души
Тръмп заплаши Европа със 100-процентни мита върху всички стоки
Иран и Обединените арабски емирства възобновиха търговските си отношения
Гърция излъчи първия си астронавт
Европейското корабоплаване на фокус
Защо в горещините сме по-раздразнителни
Великобритания разкри руска връзка зад най-скъпо струвалата кибератака
Тежка криза във Volkswagen
Apple загуби второто място в класацията на най-големите компании в света
КЕШ клуб
300
3 000
30 000