
Невролози посъветваха да не се отлага събуждането чрез повтаряне на алармата
- Bright Life
- Текст:

Изследователи от Масачузетския университет откриха, че изключването на будилника сутрин за допълнителен сън може да негативно да повлияе на паметта и нивото на енергия, тъй като нарушава фазата на REM-съня - фаза, която настъпва преди събуждането и се характеризира с повишена активност на мозъка.
За това съобщава Forbes.
Учените съобщават, че REM-сънят е необходим за обработка на емоциите и възстановяване на когнитивните функции. Изследването, публикувано в списание Scientific Reports, показва, че повече от половината участници (55,6%) имат навика да натискат бутона "отлагане на алармата" няколко пъти, средно по 2,4 пъти на сесия, което добавя около 10,8 минути допълнителна дрямка.
Изследователите предупреждават, че прекъсването на такъв режим на съня може да попречи на процеса на възстановяване на мозъка през нощта. Препоръчва се да се избягва редовното натискане на бутона „Повтор“ на будилника, за да се осигури непрекъснат сън и оптимална когнитивна функция на мозъка. Като цяло учените казват, че продължаването на съня след събуждане чрез отлагане на ставането, е вредно за мозъка.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Израел продължава ударите срещу Иран

Категоризираните апартаменти, стаи и къщи за гости са вписани в туристическия регистър

Второ военно огнище в Близкия изток (обзор)

Air India направи изявление относно броя на загиналите при самолетната катастрофа

Акциите на Boeing поевтиняха с 8% след самолетната катастрофа в Индия

FAO предупреди за недостиг на захар в размер на 2,2 милиона тона

Пътнически самолет се разби на летището в Ахмедабад, Индия (обновява се)

Борсовите цени на газа в Европа се повишиха в четвъртък с 1,5%
