
Студентският празник учи младежите да търсят правата си като потребители
- Маркетинг
- Текст:

Липса на достатъчно стаи или опит за настаняване в такива с по-различен от заявения брой хора, ниски температури или изцяло отсъствие на отопление са сред най-често срещаните проблеми, с които се сблъскват студентите, които са излезли да отбележат празника си 8 декември.
Това съобщи основателят на онлайн платформата “Ние, потребителите” Габриела Руменова пред радио “Фокус” и уточни, че те най-често се проявяват към момента на настаняването или в процеса на ползване на услугата.
“Това са все поводи засегнатите от подобни проблеми студенти да поискат разговор с представител на мястото за настаняване и да уточнят какви са възможностите. Ако търговецът не може да предложи това, което е обещал, да се потърси форма на компенсация.”
Макар студентите да са склонни да пренебрегнат “дребен” проблем, за да не си развалят настроението от празника, според Руменова правилното поведение е да реагират. “Сега е времето тези млади хора да започнат да свикват, че имат права и трябва да се борят за тях, защото през следващите години ще се срещат с все повече препятствия от най-различно естество. Затова е добре да знаят, че ако има нещо, което се случва не по начина, по който е редно да стане, е добре да се реагира.”, коментира експертът.
Във връзка с рисковете от попадане на фалшив алкохол и интоксикация, тя препоръча консумацията да става само в категоризирани заведения за хранене и развлечения и да избягват съмнителните, както и да не се прекалява с алкохолните напитки. “Много лесно през телефона си, преди да направят резервация и да посетят дадено заведение, могат да проверят дали то фигурира в регистъра на Министерство на туризма, за да са сигурни, че този обект работи на светло. Тогава е много по-малък шансът да се предлага фалшив алкохол, а пък при констатиране на такова нарушение, ще могат по-лесно да си потърсят правата.”, обясни още Руменова.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
