Nikkei Asia: В Япония планират да генерират електричество от сняг
- Енергетика
- Текст:
Снимка: https://pixabay.com/
В Япония разработват необичаен метод за справяне с енергийната криза
Специалистите възнамеряват да получават електричество с помощта на обикновен сняг, пише Nikkei Asia.
Планирано е експериментите да се проведат през зимата на 2022-2023 г. Новата разработка на учени от Токийския университет и специалисти от Forte използва температурната разлика между снега и атмосферния въздух.
В резултат на това се генерира конвекционен ток. Той от своя страна, намирайки се в специална турбина, трябва да я задвижи, което в крайна сметка ще генерира електричество.
Според специалистите този метод за производство на електроенергия има бъдеще. Във всеки случай с помощта на новата разработка се планира да се получава толкова енергия, колкото се получава в момента от светлината на Слънцето.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Сърбия планира създаването на 70-дневен резерв от нефтопродукти
Ирански дрон падна в Азербайджан
Пазарът на криптопарите показва признаци на съживяване
Златото поскъпва за пореден ден
Войната в Украйна отстъпи от медийните заглавия, но продължава интензивно
Цената на петрола продължава да расте
Борсовите цени на газа в Европа в началото на търговията се повишават с 11%
Световният пазар на платина с дефицит за четвърта поредна година
Израел: Всеки нов ирански лидер ще се превърне в цел за ликвидиране
КЕШ клуб
300
3 000
30 000