
Горчивата истина за тридесетгодишните
- Пренареждане на матрицата
- Текст:

Вие всеки ден ходите на работа, но все още не сте натрупали баснословно богатство? Рутината не ви носи радост и сте сигурни, че сте родени за по-добър живот? Тогава вижте горчивата истина за себе си.
Капанът на високите претенции, или защо никога няма да бъдем щастливи?
Днес младо поколение не помни онези гладни времена. Днешните 30-годишни дори не помнят тежестта на 90-те години, когато рафтовете на магазиинте бяха празни: тогава те са били все още деца. Ето защо, много от претенциите на съвременните внучки към бабите им изглеждат "пресилени". Внучките не искат да работят в завода или на строежа. Те изобщо не искат да работят - нека гастарбайтерите да се трудят вместо тях.
Мъжете мечтаят да бъдат олигарси, да седят в меки кожени кресла, не искат да работят с ръце, с презрение се отнасят към физическата работа. Те биха предпочели половин ден да играят на компютъра си на някоя мениджърска позиция, отколкото да си цапат ръцете. Жените са още по-зле. Станали са лентяйки, търсещи си богати мъже. За идеално успешна се счита бедзелницата, паразитираща в обкръжението на олигарха, държанката. Освен това, да стане държанка на богат олигарх иска всяка, на която й се отдаде възможност, игнорирайки всички закони на търсенето и предлагането. Пазарът е пренаситен с хищни безделнички.
Пресищането.
Още една причина за всички нещастия на 30-годишните е пресищането. Помните ли колко вкусна изглеждаше по време на поход консервата с пастет и печените картофи на въглища. Какво удоволствие ни доставяше общата бутилка с алкохол, обикаляща в кръга всички? А сега сравнете това с чувството, което изпитваме в ресторанта, когато Мохитото вече ни е омръзнало, а в момента няма Мартини Роял. Баровете вече не знаят с какво да ни изненадат, как да задоволят претенциите ни. Октоподи вече има във всеки супермаркет. Там има и всякакви екзотични плодове, и реки от марков алкохол…
Ние се преситихме и оядохме, господа. Ние плюскаме прекалено много и вкусно, получаваме всичко твърде лесно и наготово. Ние не ценим дрехите от миналата колекция, забравяйки как нашите баби кърпеха чорапите си. Ние мрънкаме, че сме зле, возейки се в удобни автомобили. Винаги мрънкаме и преяждаме. Никога нищо не ни стига, нищо не ни удивлява, изненадва и учудва.
За да бъдеш щастлив, трябва да се ограничаваш. Не напразно във всяка религия съществуват пости. Колкото по-гладен е човек, толкова по-вкусна е храната. Колкото по-преситен е човек, толкова по-невкусна е храната, а душата е по-нещастна.
Егоизмът.
Ние незнайно защо сме възиптавани така, че всички са ни длъжни. Не сме ходили на училище, отдалечено пеша на 5 километра, за да се вкопчим в гранита на науката. Не помагахме на родителите си на полето – на нас винаги ни осигуряваха топла закуска. Много от вас не искат деца. А защо да се грижим за някого? Инфантилните мъже очакват грижовна майчица. Жените чакат умствено изостанал олигарх, за да се качат на врата му и да не работят. Никой не иска да работи, да дарява, да дава!
Ние ругаем правителството, президентите, вием, че в страната ни е бъркотия. А какви сме самите ние, господа? Кои сме, ако погледнем истината в очите? И какво наистина заслужаваме?
По материали на morena-morana.livejournal.com
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
