
Събитието „Наука за бизнес“ се завръща след отлагането му през 2020 г.
- Наука
- Текст:

Едно от най-дългоочакваните бизнес събития „Наука за бизнес“, организирано от Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия (ИАНМСП) и Българската академия на науките (БАН), се завръща изцяло онлайн след отлагането му през 2020 г. поради пандемията.
Събитието ще се проведе на 18 март, четвъртък, и ще покаже най-интересните разработки на БАН, готови да се превърнат в успешен бизнес.
Форумът цели да покаже на българските бизнес среди, че БАН произвежда множество продукти и технологии, готови да излязат на пазара или да бъдат внедрени в производството за оптимизация на процесите в предприятията.
„Ще покажем разработки, които са готови да бъдат представени пред бизнеса, и заедно с него да се доразработят и да се приложат в практиката. Разработките са свързани с COVID-19, зелената икономика и много други. По време на пандемията не се отчита проблем във връзката между науката и бизнеса. Дори в някои отношения има позитивно развитие. Притежаваме изключително голям потенциал от човешка гледна точка“, коментира пред Радио София д-р Бойко Таков, изпълнителен директор на ИАНМСП
Основна мисия на „Наука за бизнес“ е да подпомогне изграждането на устойчива институционална среда за сътрудничество и взаимодействие между българската наука и бизнеса и ще събере на едно място във виртуалното пространство представители на институтите, лабораториите и Единния център за иновации на БАН.
В срещата ще участват също десетки български предприемачи, собственици на компании и иновационни ентусиасти. В рамките на форума ще бъдат представени съвместни проекти между БАН и българските предприятия, успели да се наложат на пазара, както и научно-приложните продукти и технологии на изследователи от Академията, по които се работи в момента.
С редица презентации събитието ще покаже най-интересните проекти на БАН за оптимизация на индустриалните задачи, 3D цифровизация, енергийна ефективност, водородни технологии, екология, електро- и топлопроизводство, съхранение на енергия, медицина, вирусология, фармацевтична промишленост, лозарство, винарство и много други.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Meta купи стартъп за клониране на гласове

Във Великобритания се оплакват от недостиг на вносни сирена

Биткойн с рекордна цена в началото на „крипто седмицата“

Въвеждането на еврото може да отслаби влиянието на некоректните търговци

Украинци, които не одобряват руската агресия, няма да могат да влизат в Русия

Китай отчита рекорден износ въпреки замразяването на търгоията със САЩ

ЕС и Мексико са готови да продължат „митническите” преговори със САЩ

Украйна и Азербайджан подписаха пътна карта за енергийно сътрудничество
