
Златото губи от по-силния долар
- Тенденции
- Текст:

Цената на златото задържа спада си спрямо по-силния долар и перспективите пред валутата, предава Bloomberg. Инвеститорите все още оценяват полезността и изпълнимостта на пакета от стимули в САЩ.
От началото на годината цената на златото спада с почти 4%, след като доходността по държавните облигации в САЩ и цената на долара се покачват. И все пак металът остава над нивото от 1800 долара за тройунция и се очаква да получи подкрепа от масивните пакети от стимули от централните банки и правителствата.
Очаква се бившият управител на Федералния резерв Джанет Йелън да потвърди ангажимента на САЩ към пазарно определените валутни курсове по време на изслушването си в Капитолия във вторник. Тя ще заяви, че САЩ не търсят по-слаб долар за конкурентно предимство, съобщи The Wall Street Journal, позовавайки се на свои източници. На този фон доларoвият индекс се покачва през последните две седмици.
„По-силният щатски долар натежава над цените на благородните метали, въпреки огромните предложения за стимули в размер на трилиони долари за облекчаване на вредното въздействие на COVID-19“, каза Автар Санду, старши мениджър на отдела за стокова търговия във Phillip Futures Pte.
Златото с незабавна доставка се търгува за 1828,22 долара за тройунция към 9,20 ч. българско време, след като по-рано падна с 1,3%. Цените на метала приключиха миналата седмица с общо понижение от 1,1%. Среброто и платината поскъпват, докато цената на паладия остава стабилна.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
