Китай ще стартира първата възвръщаема мисия на Луната до края на ноември
- Наука
- Източник: синхуа
- Автор:
Стартирането на китайската автоматична междупланетна мисия "Чанъе-5" до Луната е планирано за третото десетдневие на ноември.
Това съобщава агенция Синхуа, позовавайки се на данни от Китайската национална космическа администрация (CNSA).
Лунната сонда ще бъде изстреляна от космодрума Венчан с помощта на ракетата-носител "Чанчжън-5".
"Чанъе-5" трябва да стане първата мисия на Китай до Луната, с връщане на Земята. Планира се върнатата капсула на сондата да достави на Земята около 2 кг лунна почва.
До сега лунен реголит е доставян на Земята само от съветските автоматични станции от серията "Луна" и американските космически кораби "Aполо".
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Mythos 5 на Anthropic хакна Агенцията за национална сигурност на САЩ
SpaceX стартира емитирането на облигации
Експлозия в най-големия център за производство на втечнен природен газ в света
Как Илон Мъск стана трилионер
В Германия направиха признание за необичайния изход от Втората световна война
Илон Мъск призова властите в САЩ да раздават пари на гражданите
В Швейцария започнаха преговори между Иран, САЩ и Катар
Куба започва мащабна приватизация
САЩ нанесоха удар по кораб, за който се предполага, че е превозвал наркотици
КЕШ клуб
300
3 000
30 000