В цял Пакистан спря електричеството поради авария
- Енергетика
- Текст:
В цял Пакистан спря електричеството поради токов удар в националната мрежа
В цял Пакистан е имало прекъсване на тока заради аварията, около 220 милиона човека са останали без електричество. Това съобщи Министерството на енергетиката на страната в Twitter.
Инцидентът е станал в понеделник, 23 януари.
„Според първоначалните доклади, системната честота на Националната мрежа е паднала в 7:34 ч. тази сутрин, което е довело до масово прекъсване на електрозахранването“, се казва в изявлението.
Министерството добавя, че захранването е възстановено в няколко мрежови станции на компанията за доставка на електроенергия в Исламабад и Пешавар.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Южна Корея вече не е сред водещите вносители на твърд алкохол
Броят на жертвите след земетресенията във Венецуела се увеличи до 1430 души
Тръмп заплаши Европа със 100-процентни мита върху всички стоки
Иран и Обединените арабски емирства възобновиха търговските си отношения
Гърция излъчи първия си астронавт
Европейското корабоплаване на фокус
Защо в горещините сме по-раздразнителни
Великобритания разкри руска връзка зад най-скъпо струвалата кибератака
Тежка криза във Volkswagen
КЕШ клуб
300
3 000
30 000