
Имунитетът към COVID-19 се запазва поне осем месеца
- Здравеопазване
- Текст:

Това обнадеждаващо заключение е направено в Медицинския университет в Инсбрук.
През април и ноември са били изследвани жителите на австрийския ски курорт Ишгъл, един от епицентровете на инфекцията в Европа. Осем месеца по-късно повечето хора остават невъзприемчиви към вируса.
Вегенер Борена, ръководител на изследването: „Използвахме няколко различни процедури за изследване на антитела, за да получим възможно най-надеждни резултати. Оказа се, че при 90% от хората, участвали в първото изследване и дошли за второ, антителата се запазват. Също така открихме, че у 70% от респондентите, които сме тествали за клетъчен имунитет, все още има клетъчна активност. "
Въз основа на получените данни екипът от учени смята, че формирането на колективен имунитет и връщането към предишния начин на живот не е толкова далече, както казват скептиците. Вярно, не без резерви.
Доротея фон Лаер, директор на Института по вирусология (Медицински университет в Инсбрук): „Със социално дистанциране, с някои мерки, които не вредят на човека, и с ваксинация на 40-50% от населението, е възможно да се върнем към някакъв вид нормален ежедневен живот. "
Това се потвърждава и от факта, че в сравнение с други австрийски райони, в Ишгъл втората вълна на заразяване не е била толкова силна.
Поради обхвата на толкова дълъг период - осем месеца, авторите наричат своето изследване най-голямото от тези, посветени на изследването на антитела.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
