Верига магазини ще плаща на служителите си, за да се ваксинират
- Работна сила
- Текст:
Снимка: pixabay
Ръководството на американската компания Kroger, която притежава една от най-големите вериги супермаркети в САЩ, ще плаща на служителите си по 100 долара, ако се ваксинират срещу коронавируса.
Това се казва на уебсайта на компанията.
Уточнява се, че плащането е еднократно. Сумата ще бъде получена от работници, които представят документи, потвърждаващи, че са били ваксинирани срещу COVID-19. Служителите, които не могат да бъдат ваксинирани по медицински причини или религиозни убеждения, ще могат да преминат курс по опазване на здравето, за да получат заплащане.
Kroger е американска верига супермаркети. Това е третият по големина търговец на дребно в страната след Walmart и Amazon.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Гърция излъчи първия си астронавт
Европейското корабоплаване на фокус
Защо в горещините сме по-раздразнителни
Великобритания разкри руска връзка зад най-скъпо струвалата кибератака
Тежка криза във Volkswagen
Apple загуби второто място в класацията на най-големите компании в света
Ирак обмисля излизане от ОПЕК
Китай пусна на вода най-големия в света контейнеровоз, задвижван с метанол
За финансирането на НАТО може да се създаде специална банка
КЕШ клуб
300
3 000
30 000