
Жалби и измами в приложението за търговия с акции Robinhood
- Компании
- Източник: Gizmodo
- Автор:

Приложението за търговия с акции Robinhood търси финансови съветници, които да му помогнат да стане публична веднага след пролетта на 2021 г., съобщи Bloomberg във вторник.
Бързият растеж на Robinhood не е без проблеми. През август 2020 г. Bloomberg съобщи, че публичните регистри на Федералната комисия за търговия с ценни книжа показват около 400 жалби, подадени срещу Robinhood, или „приблизително четири пъти повече отколкото срещу конкурентите като Charles Schwab Corp. и брокерското поделения на Fidelity Investments." Оплакванията са предимно от неопитни инвеститори, които са се регистрирали в приложението и бързо са се измъкнали от холдингите или казват, че се объркват от технически проблеми по вина на Robinhood, като масовото прекъсване през март 2020 г., което съвпадна с драматични смущения в акциите на пазара поради коронавирус.
Потребителите са казали на агенциите за защита на потребителите, че не са в състояние да купуват или продават акции и са функционално блокирани от извършване на каквато и да е търговия през деня. Допълнително, ходът на прекъсването, както твърдят, създава огромни загуби или пропуснати печалби. Два документа, получени от Bloomberg, с подробни оплаквания от инвеститор от Атланта твърдят, че той е загубил $6000, докато се опитвал да влезе в контакт с очевидно отсъстващия екип за обслужване на клиенти на Robinhood. Друг инвеститор в Масачузетс казва, че е загубил $20 000, след като не е могъл да достигне реално човешко същество във фирмата, способно да закрие сметката му. Robinhood е преживял и последващи прекъсвания на услугата.
Robinhood разчита на рискова високочестотна търговия, обработена от трети страни, вместо на борса. Това поражда учудване и Комисията по ценните книжа и борсите, както и Регулаторният орган на финансовата индустрия, разследват как Robinhood се справят с прекъсването през март. Потребители на Robinhood са били обект на измамници, които пренасочват ликвидирани сметки към собствени банкови сметки с откраднати данни, за което компанията по същество обвинява потребителите. В средата на октомври Bloomberg съобщи, че вътрешна проверка на компанията е установила, че почти 2000 акаунта са били хакнати от клиенти, докато по-късно същия месец хакерите съобщават, че са предоставили предполагаеми идентификационни данни от 10 000 акаунта за продажба в Dark Web. Освен това има и едно самоубийство, свързано с подвеждаща информация, в резултат на която тийнейджър е стигнал до отрицателно салдо от $730 000.
Още за ППП на компанията прочетете ТУК.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
