
The Guardian: Дългосрочното излагане на COVID-19 е по-опасно от рак в 4 стадий
- Здравеопазване
- Текст:

За това пише The Guardian.
Изследователите са анализирали медицинските досиета на повече от 3750 пациенти, които са били насочени към клиника за дългосрочно лечение на коронавирус след появата на симптоми в продължение на най-малко 12 седмици след инфекцията. Те попълнили въпросници за тяхното състояние и въздействието на вируса върху тях.
Оказало се, че повече от 90 процента от участниците в проучването са в трудоспособна възраст (18-65 години). Повече от половината от тях (51 на сто) отбелязват, че не са могли да работят поне един ден през предходния месец, а 20 на сто изобщо не са могли да изпълняват задълженията си. Близо три четвърти (71 процента) от анкетираните са жени. Оказва се, че състоянието на много от тях е по-опасно от благосъстоянието на пациенти с рак на четвъртия стадий или с тежко бъбречно заболяване.
Умората оказва най-голямо влияние върху живота на хората. Д-р Хенри Гудфелоу, изследовател в Института по епидемиология и обществено здраве към Калифорнийския университет, подчерта, че този симптом засяга всички сфери на живота – „от социалната активност до работата, домакинските задължения и поддържането на връзки с близките“.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
