
Ако хъркате, можете да получавате обезщетениe
- Здравни
- Текст:

Според т.нар. система за „Плащане за лична независимост” (PIP), хъркането е „скрито нездравословно състияние”, за което се полага обезщетение до £ 156 седмично – финансова помощ, която се изплаща на хора с дългосрочни физически или психични заболявания, информира indy100.com.
Най-хубавото е, че можете да поискате обезщетението, дори ако работите на пълен работен ден или вече претендирате за други обезщетения. От PIP се възползват 3 милиона британски граждани, но може би не знаят, ча могат да претендират и за тази допълнителна сума. Други състояния, които попадат в категорията са тревожност, депресия, диабет и загуба на слуха.
Хъркането обаче може да е знак за сънна апнея – състояние, при което при сън мускулите в задната част на гърлото се отпускат твърде много, причинявайки понякога спиране на дишането. За страдащите от сънна апнея са типични още задъхване, подсмърчане, задух и умора през деня, промени в настроението или събуждане с главоболие. Ако не се лекува, сънната апнея може да доведе до високо кръвно налягане, депресия и дори инсулт.
Според Kent Live около 2217 души в Обединеното кралство вече искат обезщетения за това състояние. Системата PIP постепенно заменя надбавката за живот при инвалидност и освен това покрива мускулно-скелетни, неврологични и респираторни заболявания.
Условието разбира се, е заключение от лекар, което показва че през последните три месеца засегнатите са имали затруднения с придвижването и се очаква това да продължи поне през следващите девет месеца. Обезщетението може би ще утеши донякъде не само хъркащите, но и тези, които ги слушат.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
