
Учредяват ежегоден конкурс за студенти „Зелена подкрепа за устойчиво бъдеще“
- Университети
- Текст:

Министърът на околната среда и водите Асен Личев учредява ежегоден конкурс за студенти с високи академични постижения „Зелена подкрепа за устойчиво бъдеще“ като част от инициативите за отбелязване на Европейската седмица на мобилността в България.
Конкурсът се провежда от Изпълнителната агенция по околна среда, която обявява неговото първо издание за академичната 2021/2022 г.
Наградата за победителя е годишна финансова подкрепа в размер на 2970 лв., предоставена от Предприятието за управление на дейностите по опазване на околната среда.
Целта на конкурса е подкрепа за приемственост между теорията и практиката и приобщаване на младежите, избрали да се обучават в специалности във висшите учебни заведения, свързани с опазването на околната среда и устойчивото развитие. Младите специалисти следва да бъдат подкрепени в развитието си, за да се реализират успешно в бъдещата си отговорна кариера.
Конкурсът ще се провежда всяка година в рамките на кампанията на Европейската комисия „Европейска седмица на мобилността“ (16-22 септември), която насърчава местните власти да въвеждат и подкрепят мерки за устойчив транспорт и представлява възможност за подобряване качеството на въздуха в градовете и осигуряване на устойчиви екологични решения за градската среда.
С тази идея конкурсът насърчава студентите да представят оригинален, последователен и основан на науката подход за овладяване на предизвикателствата в градската околна среда и мобилността в своите разработки.
Срокът за кандидатстване е до 3 октомври 2021 г. Повече информация е публикувана на сайта на МОСВ.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Фючърсите на портокаловия сок поскъпнаха до историческия си максимум

Байдън заяви, че иска да се качи на дърво

Пекин се цели „в задния двор на САЩ”, предлагайки на Аржентина въоръжение

САЩ ще разрешат на Samsung да доставя на Китай оборудване за производство на чипове

Норвегия разкри нови подробности за експлозиите, които повредиха "Северните потоци"

Военновъздушните сили на САЩ получиха своето първо електрическо летящо такси

Санкциите срещу Русия стопяват долара, признават от ЕБВР

Хилъри Клинтън се обърна към Владимир Путин на малко име
