
Британският премиер предупреди за още по-строги ограничения
- Здравеопазване
- Текст:

Британският премиер Борис Джонсън заяви, че карантинните ограничения вероятно ще бъдат засилени, тъй като броят на заразените с COVID-19 продължава да нараства.
Случаите на COVID-19 във Великобритания достигнаха рекордни нива и продължават да се увеличават заради новия вариант на вируса.
Това принуди правителството да отмени планираното откриване на училищата около и в Лондон.
Голяма част от Англия вече се намира в състояние на най-тежките нива на ограничения, определени по четиристепенна система от регионални регулации, предназначени да спрат разпространението на вируса и да защитят националната здравна система.
Джонсън обаче заяви, че ограниченията „уви, могат да бъдат затегнати".
„Очевидно има редица по-строги мерки, които трябва да обмислим. Няма да правя предположения за това какви ще бъдат", каза той.
Джонсън каза също, че училищата са в безопасност, и препоръча на родителите да изпращат децата си, когато това е разрешено от разпоредбите.
„Не се съмнявам, че училищата са безопасни и образованието е приоритет“, каза той.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Във Великобритания се оплакват от недостиг на вносни сирена

Биткойн с рекордна цена в началото на „крипто седмицата“

Въвеждането на еврото може да отслаби влиянието на некоректните търговци

Украинци, които не одобряват руската агресия, няма да могат да влизат в Русия

Китай отчита рекорден износ въпреки замразяването на търгоията със САЩ

ЕС и Мексико са готови да продължат „митническите” преговори със САЩ

Украйна и Азербайджан подписаха пътна карта за енергийно сътрудничество

В ЕС заявиха готовност за въвеждане на контрамерки срещу САЩ
