Учени: До 2100 г. в Антарктида могат да изчезнат практически всички животни
- Природа
- Текст:
Снимка: https://pixabay.com/
Учени прогнозираха изчезването на 97% от всички животни в Антарктида до 2100 г.
Съответното изследване е публикувано в научното списание PLOS Biology.
Експертите посочват, че изчезването е заради глобалното затопляне на планетата. Императорските пингвини и птиците са най-уязвими.
„Чрез прилагането на структуриран подход за сътрудничество ние демонстрираме, че съществуващите усилия за опазване не са достатъчни в променящия се свят“, отбелязват изследователите.
Според техните изчисления, за да се спасят животните в Антарктида, е необходимо да се увеличи финансовата подкрепа. За прилагането на ефективна програма до 2100 г. е необходимо финансиране в размер на 1,92 милиарда долара.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Гърция излъчи първия си астронавт
Европейското корабоплаване на фокус
Защо в горещините сме по-раздразнителни
Великобритания разкри руска връзка зад най-скъпо струвалата кибератака
Тежка криза във Volkswagen
Apple загуби второто място в класацията на най-големите компании в света
Ирак обмисля излизане от ОПЕК
Китай пусна на вода най-големия в света контейнеровоз, задвижван с метанол
За финансирането на НАТО може да се създаде специална банка
КЕШ клуб
300
3 000
30 000