
Пентагонът търси нови производители на оръжие
- Производства
- Текст:

В рамките на няколко седмици Пентагонът иска да реши кои идеи ще следва, за да може да осигури производство на оръжия за американската армия и за Украйна.
Според CNN, търсенията на САЩ са съсредоточени около повечето ключови области – противовъздушна, противопехотна, противотанкова и брегова отбрана, бронебойни оръжия, безпилотни въздушни системи (дронове) и сигурни комуникации.
Първоначалната покана към военната индустрия е „изпълнение на приоритетните заявки за помощ в сигурността на Украйна“. Целта е да се получат идеи и информация, за да се ускори производството и да се изгради индустриална база с достатъчен капацитет, тъй като САЩ и техните съюзници вероятно ще трябва да подкрепят Украйна дълго след изчерпването на собствените ѝ запаси от оръжия.
Това се случва, докато Пентагонът продължава своите многобройни трансфери на оръжие за милиарди долари. Миналата седмица САЩ обявиха още $ 800 милиона нова помощ за Украйна, включително системи за противовъздушна отбрана, с което общата сума на подкрепата за нападнатата от Русия страна достигна $ 6,1 милиарда.
САЩ разговарят с повече от 50 държави, за да видят какви оръжия могат да предложат. Планът очевидно изисква спешност, тъй като се търсят потенциални доставчици в рамките от 30 до 180 дни. От тях се иска да уточнят какъв тип въздушна, сухопътна или морска платформа може да използва тяхното оръжие и дали вече имат нещо в производство.
Пентагонът е въвел подробна административна структура, за да оцени нуждите на Украйна и да се опита да ускори доставките на въоръжение. Финансирането може потенциално да дойде от Инициативата за подпомагане на сигурността на Украйна, с фонд от близо $ 1 милиард долара.
Руската инвазия в Украйна предизвика пренасочване на огромни парични потоци към въоръжаването и отбраната, в период, в който човечеството трябва да решава тежки глобални проблеми като борбата с глада, здравеопазването и климатичните промени.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
