
Полша приема бежанци от Украйна без ваксинация и тестове
- Здравеопазване
- Текст:

От избухването на военните действия на хиляди украински бежанци е разрешено да влязат в Полша без сертификати за ваксинация или отрицателни тестове за COVID-19.
Жан-Клод Кордо, ръководител на мисията за търсене и спасяване в граничния град Медика, каза, че „COVID-19 няма толкова голямо значение в тази криза“:
Ковид на този граничен пункт тук в Медика явно не е приоритет, както за нас, така и за пристигащите бежанци. Занимаваме се основно с хипотермия при малки деца и лекуваме спешни случаи, за да могат те да продължат по пътя си.
Украинците, бягащи от войната, смятат, че конфликтът е засенчил всички страхове от коронавируса, коментира Eronews.
Освен това от кадрите по различни телевизии ясно се вижда, че повечето от бежанците не носят маски.
За България няма официални данни дали от украинските бежанци се изисква сертификат за ваксинация и дали се тестват.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
