
Байдън: „Целият свят е в опасност“
- Свят
- Текст:

След като разгледа разрушенията, Байдън заяви, че става дума за последиците от глобалните изменения на климата, които заплашват населението на цялата планета:
- Страната ни и целият свят са в опасност, без преувеличение. Това е факт. Предупреждаваха ни, че екстремните метеорологични условия ще стават още по -екстремни след десет години и сега това време дойде. Гледайки наличните данни, разрушенията и скръбта, сполетели толкова много хора, можете да го усетите. Не да разбираме, а именно да усещаме.
Белият дом ще поиска от Конгреса повече от 8 милиарда долара за възстановяване. Президентът отбеляза, че променящите се климатични условия трябва да се вземат предвид при изграждането на новите инфраструктурни съоръжения, отбелязва Euronews.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Румънски граничари задържаха украинска двойка с 1,4 милиона долара

Противоречиви сигнали от правителството на Иран

Турция ще увеличи таксите за транзит на кораби през проливите с 15% от 1 юли

Цените на петрола скочиха

Британският премиер направи изявление относно изпращането на войски в Украйна

Създадоха първия в историята музикален албум на основата на записи от сеизмични вълни

Израел продължава ударите срещу Иран

Категоризираните апартаменти, стаи и къщи за гости са вписани в туристическия регистър
