
Недостигът на биткойни е реален, а причината е PayPal
- Крипто
- Източник: Cointelegraph
- Автор:

Навлизането на PayPal на пазара на криптовалути може да окаже драматично въздействие върху цената на Bitcoin (BTC), пише Cointelegraph.
В наскоро публикуван доклад, крипто инвестиционната компания Pantera Capital казва, че недостигът на биткойни е в основата на неотдавнашния скок на цените и че по-голямата част от новоизкопаните BTC се грабят от PayPal.
Новата крипто услуга на PayPal „вече оказва огромно въздействие“, твърди Pantera и добавя, че компанията грабва около 70% от всички нови BTC в обращение.
Позовавайки се на itBit данни, Pantera твърди:
„Когато PayPal стартира, обемът започна да експлодира. Увеличението на обема itBit предполага, че в рамките на четири седмици, PayPal купува почти 70% от новото предлагане на биткойни.“
Според Pantera, данните показват, че PayPal и Cash App заедно изкупуват всички новоиздадени биткойни.
Паричната политика на биткойните е програмирана така, че да бъде дефлационна във времето. С широкомащабното приемане това води до по-голяма покупателна способност и недостиг на предлагане. Pantera твърди, че недостигът допринася за параболичния скок на BTC.
PayPal стартира своите услуги за крипто търговия в САЩ по-рано този месец, позволявайки на клиентите да търгуват до $20 000 на седмица. Платформата ще бъде пусната глобално в началото на 2021 година.
Компанията има 300 милиона активни потребители, което прави нахлуването ѝ в сферата на цифровите валути основна стъпка.
Pantera казва, че е много по-лесно да закупите биткойн сега, отколкото по време на последния бичи пазар през 2017 г. В допълнение към PayPal, търговията на дребно в биткойн и други цифрови валути вече включва Cash App и Robinhood.
По-широкото приемане означава, че е по-вероятно цифровата валута да поддържа по-високи ценови нива. Въпреки че биткойнът остава силно нестабилен, той е в необичайно дълъг период на стабилност, преди да се изстреля по-високо през последните два месеца.

Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
