Маските на открито стават задължителни
- Здравеопазване
- Източник: mh.government.bg
- Автор:
Снимка: pixabay.com
От четвъртък, 22 октомври.
Маските стават задължителни и на открито от четвъртък. Това стана ясно по време на брифинг в Ловеч след заседание на експертните съвети и здравния министър проф. Костадин Ангелов, цитиран от Нова телевизия.
За връщането на мярката се обявиха много лекари и медицински сестри, а причината за това - високият ръст на новозаразени:

„Целта е да намалим броя на заразените, за да може по-малко от тях да постъпват в лечебни заведения, респективно по-малко от тях да умират. Много е важно да кажем, че с тази мярка пазим и българските медици, защото виждате какво се случва в лечебните заведения“, каза още Ангелов.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Защо в горещините сме по-раздразнителни
Великобритания разкри руска връзка зад най-скъпо струвалата кибератака
Тежка криза във Volkswagen
Apple загуби второто място в класацията на най-големите компании в света
Ирак обмисля излизане от ОПЕК
Китай пусна на вода най-големия в света контейнеровоз, задвижван с метанол
За финансирането на НАТО може да се създаде специална банка
Илон Мъск отново е „само“ милиардер
ЕС планира да намали разходите на бизнеса с € 8 милиарда годишно
КЕШ клуб
300
3 000
30 000