Испания отменя задължителното носене на маски на открито от 10 февруари
- ЕС
- Текст:
Снимка: https://pixabay.com/
Испанското правителство ще премахне задължителното носене на маски на открито като мярка срещу коронавируса от следващия четвъртък, заяви в петък министърът на здравеопазването Каролина Дариас
Мярката беше въведена отново в края на декември, за да се предотврати разпространението на щама омикрон на коронавируса.
" Кабинетът планира да одобри промяната на седмичното си заседание, насрочено за вторник, и да я въведе в сила два дни по-късно. Правителството винаги е казвало, че ще продължи (мерките) само толкова дълго, колкото е строго необходимо. Тъй като процентът на заразяване спада от няколко дни, правителството вярва, че ситуацията се е променила", каза Дариас за радио La SER.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
NASA обяви състава на екипажа на лунната мисия „Артемида-3“
Мястото на падане на астероида, унищожил динозаврите, е останало горещо милиони години
Трафикът на нефтени танкери през Суецкия канал през април е нараснал с една трета
Bloomberg: Китай инвестира $ 295 милиарда в изкуствен интелект
Преимерът Радев потвърди прекратяването на доставките на оръжие за Украйна
Европейската комисия обяви нов пакет санкции срещу Русия
САЩ разшириха списъка с китайски компании, подозирани във връзки с китайската армия
Роботакситата идват в Европа
Слънчевите електроцентрали в Тибет неочаквано повлияха на местните жители и природата
КЕШ клуб
300
3 000
30 000