
Представиха нов телевизизор, направен специално за кучета
- Зоо свят
- Текст:
В Южна Корея стартъпът Sunny Wave Tech представи необичаен продукт - телевизора Dogsplay, създаден специално за кучета.
Тази уникална джаджа позволява на пухкавите ни приятели не само да гледат филми, но и да слушат музика и то във формат, адаптиран за тяхното възприятие.
Телевизорът Dogsplay е оборудван с екран, който извежда изображение с честота 70 кадъра в секунда, оптимална за кучешкото зрение. В допълнение, устройството отчита особеностите на дихроматичното зрение на кучетата, предлагайки картина в жълто-сини тонове и няколко оттенъка на сивото.
Иновативната технология Dogflix позволява да се регулирате наситеността, контраста и честотата на изображението в зависимост от ъгъла на гледане на домашния любимец.
Допълнителен бонус е функцията за двупосочна комуникация, която позволява на собствениците да следят своите домашни любимци от разстояние. Сега кучетата могат да се наслаждават на релаксиращи клипове или да наблюдават други кучета, когато собствениците отсъстват.
Стартът на продажбите е планиран за ноември 2023 г., а базовата цена е определена на $499.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Търговците трябва да спазват работното си време и през летния сезон

Разследване: SpaceX на Мъск десетилетия е избягвала плащането на федерални данъци

Ръководителят на ЕК съобщи кога ще бъде готов новият пакет санкции срещу Русия

„Отказа се от исканията си“. Тръмп е приел позицията на Кремъл, съобщава NYT

Израел се опитва да разчлени Сирия чрез ООН, пишат медии

Борсите в САЩ поддържат ниво, Московската падна стремително

Предизвестените резултати от срещата Тръмп - Путин

Часове преди срещата Тръмп – Путин
