
Цените на петрола растат на фона на очакванията за по-голямо търсене
- Нефт и природен газ
- Текст:

Търговците оценяват перспективите за сезонното търсене и усилията на ОПЕК+ да намали производството, като също така следят новините за тавана на дълга на САЩ.
Тази сутрин цената на юлските фючърси за петрол Brent се повиши с 0,16% до 76,11 долара за барел, а юлските фючърси за WTI се повишиха с 0,21% до 72,2 долара.
Пазарите оценяват перспективите за летния сезон, когато търсенето на бензин традиционно нараства поради пътуванията с автомобили.
В същото време търговците продължават да оценяват усилията на ОПЕК+ за намаляване на производството. По-рано през май вицепремиерът на Руската федерация Александър Новак заяви, че Русия е достигнала обещания обем на съкращения на производството на петрол от 500 000 барела на ден от май.
Също ден по-рано генералният секретар на ОПЕК Хайтам ал Гайс отбеляза, че глобалният петролен сектор се нуждае от повече от 12 трилиона долара инвестиции до 2045 г.
Търговците продължават да следят новините от САЩ, където текат дискусии за повишаване на тавана на дълга. Председателят на Камарата на представителите Кевин Маккарти заяви след среща с президента на САЩ Джо Байдън, че е уверен в успеха на преговорите за тавана на държавния дълг, а самият Байдън нарече срещата с Маккарти за държавния дълг продуктивна. В същото време Маккарти отбеляза, че бездействието на Байдън може да доведе до фалит на САЩ.
Глобалните рискове биха могли да натежат върху икономическите перспективи, като се отразят негативно на прогнозите за търсенето на петрол.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Тръмп се похвали с „най-успешните първи 100 дни” в историята на САЩ

Екстремни температурни промени: посочена е причината за блекаута в Европа

Как се движат пазарите днес

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война
