
Възстановиха външността на единствения неандерталец от Нидерландия
- Наука
- Текст:
В Нидерландия за цялата история е открит само един неандерталец и палеохудожниците наскоро успяха да възстановят външния му вид.
Част от черепа на неандерталеца е открита на дъното на Северно море през 2001 година. Учените установяват, че останките са принадлежали на човек, живял преди около 50-70 хиляди години. Той получава името Крийн.

Палеохудожниците Алфонс и Адри Кенис (Alfons and Adrie Kennis) успяват да възстановят външния вид на неандерталеца по тази част на черепа и по съществуваа ща до момент информация. Оказва се, че Клайн има една особеност - силно изпъкнала вежда. Това е следствие от доброкачествен тумор.
Учените също така предполагат, че Крийн е бил тъмнокож и с кафяви очи. Косата му също е била тъмна. Процесът на възстановяване на външния вид на неандерталеца от братята Кенис е показан на видеото по-долу.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
