
Заявления за плащане по Пчеларската програма се подават до 16 август
- Земеделие
- Текст:

Пчеларите, изпълнили договорите си по Националната програма по пчеларство, могат да подават в областните дирекции на ДФ „Земеделие“ заявления за плащане в срок до 16 август тази година.
Досега са изплатени почти 730 хил. лева, отчетоха от държавната агенция. И напомнят, че за всяка от посочените в договора дейности от мерките на програмата може да бъде подадено отделно заявление.
Кандидатите следва да са извършили одобрените им разходи в периода от 1 август 2020 г. до 31 юли 2021 г. Други изисквания са те да имат валидна регистрация като земеделски стопани в регистъра на земеделските стопани на МЗХГ, да са подали актуална информация за пчелините и броя на пчелните семейства в регистъра на БАБХ и да нямат задължения към бюджета.
Подадените заявления подлежат на административни и теренни проверки.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Европейските лидери: Путин блъфира

Тръмп засилва борбата с нелегалната имиграция

Риск ли са държавните субсидии в американските високи технологии

Google ще изгради първия ядрен обект за захранване на своите центрове за данни

В Белия дом заявиха, че няма да има американски военни в Украйна

Предпазливи пазари след разговорите между Зеленски и Тръмп

Сред децата станаха популярни плюшените играчки с изкуствен интелект

Харков обяви ден на траур
