
Лисабон ще бъде затворен в почивните дни
- ЕС
- Текст:

Това решение е взето във връзка с увеличаването на броя на хората, заразени с коронавирус в португалската столица: властите се опитват да предотвратят разпространението на заразата в цялата страна.
„Правителството реши да поднови забраната за пътуване от и до окръг Лисабон през уикенда. Както и в миналото, това е опит да се предотврати разпространението на вируса от Лисабон в останалата част на страната. Областта ще бъде затворена.
Разбира се, трудно е да се предприемат такива мерки, но ни се струва, че тази стъпка е необходима, за да може епидемиологичната ситуация в Лисабон да не обхване цялата страна", заяви говорителят на правителството Мариана Виейра да Силва на пресконференция, съобщи Euronews.
Броят на случаите със заразени на 100 хиляди население в Лисабон е три пъти по-висок от този в други региони на Португалия.
Ограниченията за придвижване ще засегнат почти 3 милиона жители на столичния окръг, но забраната не се отнася за въздушни пътувания.
От края на декември в страната тече кампания за ваксинация. Днес една пета от хората са напълно ваксинирани.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Германското правителство не обсъжда възобновяване на "Северен поток 2"

Танцова класация на световните лидери взриви YouTube

Пласидо Доминго е заподозрян във връзки със секта за интимни услуги

Големите европейски икономики не подкрепят достатъчно Украйна

Каква хранителна добавка да използваме, за да забавим стареенето

Италия, Франция, Словения: урагани след горещините

Стачки блокират Лондон, защото инфлацията изяжда заплатите

Илон Мъск дава уроци за успех на изборите в САЩ
