Последно годишно заседание на Аграрния съвет на ЕС
- ЕС
- Текст:
Снимка: pixabay
Водещата тема на последния за годината Аграрен съвет под германско председателство се очертава да бъде доста трудна за постигане на решение.
Държавите членки на Европейския съюз ще обсъдят на среща риболовните квоти в Атлантическия океан, съобщи agro.bg . Великобритания има сериозни претенции в своите териториални води и тъй като вече не е член на ЕС, партньорите й ще трябва да намерят компромис, който да удовлетвори всички страни в преговорите.
Друга важна тема, която ще бъде обсъдена, е свързана с етикетите на хранителните продукти. Повечето държави членки са обединени около идеята да има общоевропейско обозначение на месото, произведено от ферми, спазващи изискванията за хуманно отношение към животните. Идеята за въвеждане на цялата територията на ЕС на френската система Нутрискор среща сериозен отпор от страна на южноевропейските страни и главно на Италия.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Борсовите цени на захарта в света се готвят да отчетат най-силния седмичен ръст
Цената на златото се готви да отчете седмичен спад
Иранци съдействат на израелската армия
САЩ и съюзници започват военна операция за обезопасяване на Ормузкия проток
Министерството на финансите на САЩ ограничи отстъпките за продажба на руски петрол
Успокояват ли се цените на петрола
Рейтингът на одобрение на икономическата политика на Тръмп спадна до рекордно ниско ниво
Цената на среброто спадна под 70 долара за първи път от 6 февруари
Цената на криптопарите пада
КЕШ клуб
300
3 000
30 000