
Омбудсманът::МОН да предложи мерки за онлайн обучение на деца със СОП
- Средно образование
- Източник: bntnews.bg
- Автор:

Омбудсманът Диана Ковачева изпрати препоръка до министъра на образованието и науката Красимир Вълчев, в която настоява децата със специални образователни потребности (СОП) да бъдат включени в обучението в електронна среда, включително като се създадат образователни материали и специални платформи, с които да се подпомага процесът на тяхното обучение.
Повод за поредната препоръка на омбудсмана станаха жалбите на родители на децата с дислексия, които са изключително разтревожени, защото не се обръща достатъчно внимание на децата им. Родителите са категорични, че заради COVID-19 проблемът с онлайн обучението се задълбочава и реално децата със специални образователни потребности не са били обхванати поради липсата на подходящи учебни ресурси, ресурсни учители и устройства, което съответно води до регрес в тяхното развитие и риск да останат изобщо извън образователния процес.
„Обръщам внимание, че дистанционното обучение създава затруднения за всички деца със СОП и е редно децата, ресурсните учители и специалисти да бъдат реално подпомогнати с необходимите ресурси за провеждане на възможно най-ефективно взаимодействие в електронна среда, което да доведе и до повишаване на капацитета на училищата да предоставят приобщаващо образование на ученици със специални образователни потребности“, написа омбудсманът.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Мащабен финансов пакет ще стимулира развитието на европейската зелена икономика

Задържаха американска гражданка за разходка на теле на Червения площад

Правителството продължава компенсациите за цените на електроенергията до края на март

Европейските страни са изправени пред катастрофа поради изчерпване на подпочвените води

Вучич и Радев присъстваха на откриването на дейностите по интерконектора в Костинброд

Пуерто Рико ще избира – независимост или щат на САЩ

За шеста поредна година електроиндустрията е с най-голям принос за износа от България

Учителите във Великобритания стачкуват срещу ниското заплащане
