
Индия разкри близките си планове за изследване на Космоса
- Авиация и космонавтика
- Текст:

Индия, вдъхновена от успеха на мисията "Лунен кораб-3", уверено се движи към нови космически хоризонти, съобщава ITHome.
По време на обсъждането на първата индийска мисия с участието на човек, министър-председателят на страната Нарендра Моди постави амбициозни задачи пред Индийската организация за космически изследвания (ISRO).
До 2035 г. страната планира да създаде собствена космическа станция "Бхаратия", а до 2040 г. — да изпрати първия индийски космонавт на Луната.
Моди също така подчерта необходимостта от разработването на дългосрочна програма за изследване на естествения спътник на Земята, създаване на нови ракетни стартови комплекси и лаборатории, ориентирани към човека.
Първият пилотиран космически полет на Индия, наречен "Гаганян", е планиран за 21 октомври. Това изстрелване ще демонстрира способността на местните специалисти за пилотирани космически мисии.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Ако сте искали да помиришете мумия, вече не е нужно

За визитка с автограф на Стив Джобс предложиха $75 000

Каква Европа искат САЩ

Четиринадесет американски щата съдят Доналд Тръмп и Илон Мъск

Месечната инфлация за януари е 2,0%, а годишната - 3,7%

През четвъртото тримесечие на 2024 г. средната работна заплата се увеличава с 6,1 %

БВП през четвъртото тримесечие на 2024 г. нараства с 3,1 % спрямо предходната година

Папа Франциск предупреди, че политиката на Тръмп към мигрантите „ще свърши зле”
