
Nike остава най-скъпата марка за дрехи в света
- Мода
- Текст:

Американският производител на спортни стоки Nike Inc. за пореден път стана лидер в световната класация на най-скъпите марки в категорията облекло и аксесоари, според годишно проучване на Brand Finance
Nike се задържа на първото място още от 2015 г., когато беше публикуван първият доклад за категорията.
Стойността на марката, собственост на американски производител, е намаляла с 5,6% през годината и се оценява на 31,3 млрд. долара.
На второ място, както и година по-рано, е френската марка Louis Vuitton, чиято стойност нараства с 12,2%, възлизайки на 26,29 млрд. долара.
Третата позиция заема друга луксозна марка от Франция - Chanel, която отбеляза силен ръст от 27%, до $19,39 млрд., и измести Gucci в класацията.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Седящият начин на живот увеличава риска от развитие на диабет тип 2

ЕС ще се защитава от дронове с украинска технология

Разследват сериозен проблем в електромобилите Tesla

Швейцария удвои вноса на руско злато

Зеленски е готов да се срещне с Тръмп и Путин

Руската Интервизия се кани да засенчи Евровизия

TikTok се продава – но кои от активите му?

Арестуваха собственика на кораб, причинил опустошителния взрив в пристанището на Бейрут

Мъск купи акции на Tesla за един милиард долара
КЕШ клуб
300
3 000
30 000