
Възрастните потребители на интернет два пъти по-рядко страдат от деменция
- Здравни
- Текст:

Американски учени от Нюйоркския университет установиха, че активните интернет потребители сред възрастните хора са наполовина по-малко застрашени от деменция в сравнение с връстниците си, които рядко са онлайн. Изследването е публикувано в Journal of the American Geriatric Society (JAGS).
Експертите са анализирали данни от 18 154 души между 2002 и 2018 г. Участниците били на възраст между 50 и 65 години в началото на експеримента. Оказва се, че редовните потребители на интернет имат 57% по-малка вероятност да изпаднат в деменция, отколкото тези, които ходят там рядко или изобщо не ходят.
Според доклада най-нисък риск от развитие на деменция е у хората, които прекарват шест минути до два часа дневно в глобалната мрежа. Но ако средното време на сесията надвишава 120 минути, вероятността да се натъкнат на старческа деменция започва постепенно да нараства.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Най-голямото парче от Марс ще бъде продадено за милиони долари

Oasis се завръщат!

ЕС може да представи списък с мерки срещу Израел през следващата седмица

Русия официално призна талибанското управление на Афганистан

Защо в природата рядко се срещат сини животни и растения

Студенти от Лондон създадоха ракетен двигател на основа на пчелен восък

Ryanair увеличава размерите на безплатния кабинен багаж

Борсовите цени на газа в Европа нарастват в петък с до 1%
