
137 проекта за иновации ще бъдат разгледани на сесия на Националния иновационен фонд
- Икономика
- Текст:

Общо 127 проекта за иновации са подадени в сесията по кандидатстване в рамките на Националния иновационен фонд (НИФ), администриран от Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия към Министерството на иновациите и растежа.
Одобрените проекти, които следва да развитият нови или усъвършенствани продукти, процеси или услуги, могат да получат финансиране в максимален размер до 500 000 лв. Интензитетът на помощта ще бъде до 80% от допустимите разходи по проект. Минималната продължителност на всеки проект следва да бъде 6 месеца, а максималната – до 18 месеца.
Оценката им ще приключи през ноември, когато ще станат ясни проектите, които ще получат финансиране в общ размер на 5,5 милиона лева.
Важно условие, за да бъдат включени в списъка с проекти за оценка, беше да попадат в една от четирите приоритетни тематични области, като тази година бюджетът ще бъде разпределен по равно между тях – „Информатика и ИКТ“, „Мехатроника и чисти технологии“, „Индустрия за здравословен живот и биотехнологии“ и „Нови технологии в креативните и рекреативните индустрии“. Най-много предложения попадат в първите две области.
Сесията по приемането на предложения беше отворена от 18 юли до 18 август. Кандидатстването беше изцяло онлайн през Системата за управление на националните инвестиции (СУНИ). В допълнение към новата система, която се използва за кандидатстване, Фондът предостави на бизнеса олекотена процедура, свързана с оптимизация на формулярите по подаване на документите
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Как се движат пазарите днес

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ
