
Макрон: Ние ще бъдем първата велика нация, която ще спре да използва изкопаеми горива
- Нефт и природен газ
- Текст:

На митинг в Марсилия, чиито жители гласуваха масово на първия тур на изборите на 10 април за радикалния ляв кандидат Жан-Люк Меленшон, Макрон се опита да увеличи малкото предимство, което смята, че има над най-силния си съперник Марин Льо Пен.
Макрон каза, че следващият му премиер ще бъде пряко ангажиран с това, което той каза, че е „зелено планиране“.
„Струва ми се, че сред нашите млади хора има много безпокойство“, каза Макрон пред събралите се пред двореца Фаро до старото пристанище на Марсилия.
„Мисията на новия премиер ще бъде да направи Франция първата велика нация, която постепенно спира да използва газ, петрол и въглища. Възможно е и ние ще го реализираме. Между въглищата и газа, от една страна, и ядрената енергия, от друга , аз избирам ядрена", каза Макрон на своите поддръжници.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Кралската сватба в Йордания е събитието на седмицата за арабския свят

Отвориха кандидатстването за индустриалните зони

Бивши пилоти от германската армия са обучавали свои колеги в Китай

"Бохемска рапсодия" на Queen в черновите се е казвала "монголска"

10 факта за Реджеп Тайип Ердоган

Индия: Близо 300 човека загинаха при сблъсък на влакове

В Прага ще се появи първият климатично неутрален район

Китай е третият най-голям пазар за износ на български стоки извън ЕС
