В Швеция откриха нова мутация на щама "омикрон"
- Здравеопазване
- Текст:
Снимка: gazeta.ru
Нова мутация на коронавирусния щам "омикрон" е открита в Академичната лаборатория в шведския град Упсала, съобщава ТАСС.
Уточнява се, че подвариантът е регистриран на 14 януари при трима души и е наречен BA.2. В момента много малко се знае за новата мутация, обясни говорителят на лабораторията Матс Мартинел.
Той също така отбеляза, в Упсала че може да има повече случаи на BA.2, тъй като новият щам на "омикрон" изисква по-дълбоко секвениране, съответно има вероятност при някои заразени той да не е бил идентифициран.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Броят на жертвите след земетресенията във Венецуела се увеличи до 1430 души
Тръмп заплаши Европа със 100-процентни мита върху всички стоки
Иран и Обединените арабски емирства възобновиха търговските си отношения
Гърция излъчи първия си астронавт
Европейското корабоплаване на фокус
Защо в горещините сме по-раздразнителни
Великобритания разкри руска връзка зад най-скъпо струвалата кибератака
Тежка криза във Volkswagen
Apple загуби второто място в класацията на най-големите компании в света
КЕШ клуб
300
3 000
30 000