
Първият заразен с омикрон щама на COVID-19 почина в Обединеното Кралство
- Здравеопазване
- Текст:

Министър-председателят на Великобритания Борис Джонсън заяви, че първият пациент, който е бил заразен с новия омикрон-щам на коронавируса, е починал в страната.
Това съобщи SkyNews.
Преди това нямаше съобщения за смъртни случаи от коронавирусна инфекция, причинена именно от омикрон-щама. Обаче, по време на посещение в един от центровете за ваксинация в Западен Лондон, Джонсън отбеляза, че заразяването с този щам на инфекцията също може да доведе до смърт на пациента.
Той призова да се откажем от съобщенията, че омикрон щамът протича по-леко от предишните варианти на COVID-19.
"Най-доброто, което можем да направим, е да получим бустерни дози ваксина възможно най-скоро", заяви той.
Ръководителят на британското Министерство на здравеопазването Саджид Джавид заяви, че в момента в болниците на Обединеното Кралство се намират около десет граждани с констатиран омикрон-щам на COVID-19.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Тръмп си намери оправдание да отлага очакваните санкции срещу Русия (обзор)

OpenAI изиска чатовете на майката на децата на Мъск и негови приближени лица

Аптеките в Германия се сблъскват с липса на медикаменти

Япония е рекордьор по столетници

Анонимна класация ще отличи „най-тъпото” използване на изкуствен интелект

Русия и Беларус подновиха военните учения „Запад“

Светът реагира на руското нахлуване с дронове над Полша

Албания първа в света назначи изкуствен интелект за министър
