
Хърватско село продава къщи за по-малко от долар
- Свят
- Текст:

Властите на хърватското село Леград решиха да последват примера на европейските си колеги и обявиха, че продават къщи на смешната цена от една куна (27 стотинки)
Такава сделка обаче има своите нюанси. Общо 19 къщи са обявени за продажба, които са в плачевно състояние. Новите собственици ще трябва да инвестират доста в ремонта, но местните власти са готови да дадат на купувачите безлихвен заем в размер на 25 хиляди куни (около 6667 лв.).
Но за да си купят къща на безценица, купувачите трябва да са под 40 години, да имат стабилен доход и да са готови да живеят в Леград в продължение на 15 години.
С тези продажби местните власти се опитват да спасят селото от изчезване и да му вдъхнат нов живот.
Съобщава се, че повечето къщи вече са продадени на купувачи от Русия, Украйна, Турция и Аржентина, пише Daily Star.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Търговците трябва да спазват работното си време и през летния сезон

Разследване: SpaceX на Мъск десетилетия е избягвала плащането на федерални данъци

Ръководителят на ЕК съобщи кога ще бъде готов новият пакет санкции срещу Русия

„Отказа се от исканията си“. Тръмп е приел позицията на Кремъл, съобщава NYT

Израел се опитва да разчлени Сирия чрез ООН, пишат медии

Борсите в САЩ поддържат ниво, Московската падна стремително

Предизвестените резултати от срещата Тръмп - Путин

Часове преди срещата Тръмп – Путин

Провал на преговорите за пластмасовото завърсяване
КЕШ клуб
300
3 000
30 000