Смартфони: Кои дисплеи натоварват повече очите
- Технологии
- Текст:
Снимка: pixabay
Много потребители се оплакват, че използването на по-скъпи смартфони с OLED дисплеи причинява силна умора в очите им
Експертите посочват, че за това има съвсем конкретно обяснение.
Смартфоните с органични дисплеи се характеризират с по-изразено трептене поради постоянното включване и изключване на екрана. В резултат човешката зеница се разширява и свива всеки път, когато яркостта се промени, съобщава finance.sina.com.cn.
Интересното е, че подобна реакция е неволна - тя се „записва“ на физиологично ниво. И постоянното разширяване и свиване на зеницата води до това, че човешкото око силно се преуморява.
От своя страна IPS дисплеите пък често трептят отвъд човешкото възприятие. Но за щастие използването на устройства с тази технология практически няма ефект върху човешкото здраве.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Ирландия стартира постоянната си схема „Доходи за изкуствата“
Руската корпорация „Новатек” ще разработва газови находища в Аляска
Какво реши на първата си среща Съветът за мир на Тръмп
Защо и как беше арестуван и освободен Андрю Маунтбатън-Уиндзор (обновена)
Петролът поскъпва след изявленията на Доналд Тръмп
Златото умерено поскъпва на фона на празниците в Китай
Защо и как е арестуван Андрю Маунтбатън-Уиндзор
Биткойнът отново пада
Цените на петрола се повишават осезаемо втори пореден ден
КЕШ клуб
300
3 000
30 000