Nokia ще поддържа 5G мрежата на най-големия британски мобилен оператор
- Интернет
- Източник: Reuters.com
- Автор:
Снимка: Pawel Czerwinski/Unsplash.com
63% от честотните предаватели на британския гигант BT ще бъдат изградени и поддържани от Nokia, гласи договорът.
Споразумението беше обявено във вторник от самата финландска компания и се случва само няколко месеца, след като на острова блокираха преговорите с китайската Huawei за изграждане на 5G мрежата си.
Tова е първият голям пробив за Nokia под ръководството на новия изпълнителен директор Пека Лундмарк, подчертават от Reuters.
От ръководството на BT пък споделиха, че новият договор ще им позволи „да продължат с въвеждането на 5G сред домашните и мобилните мрежи за интернет разпространение, което е така ключово за британската икономика".
Поради настоящата забрана британските оператори няма да могат да купуват 5G оборудване от Huawei от края на тази година и трябва да отстранят всички въведени в експлоатация Huawei 5G технологии до 2027 г. Това открива пазарни перспективи за Nokia и за шведската компания Ericsson.
За 2019 г. Nokia е притежавала 21% от глобалната радиочестотна мрежа, изоставайки на трето място след Ericsson (29%) и Huawei (31%) по данни на Мууди институт.
Въпреки последните добри резултати на Nokia на световно ниво финландската компания изгуби голямата битка от Samsung по-рано този месец, след като корейците спечелиха договора за поддръжка на 5G мрежата на американския телеком монополист Verizon.
Tова е първият голям пробив за Nokia под ръководството на новия изпълнителен директор Пека Лундмарк, подчертават от Reuters.
От ръководството на BT пък споделиха, че новият договор ще им позволи „да продължат с въвеждането на 5G сред домашните и мобилните мрежи за интернет разпространение, което е така ключово за британската икономика".
Поради настоящата забрана британските оператори няма да могат да купуват 5G оборудване от Huawei от края на тази година и трябва да отстранят всички въведени в експлоатация Huawei 5G технологии до 2027 г. Това открива пазарни перспективи за Nokia и за шведската компания Ericsson.
За 2019 г. Nokia е притежавала 21% от глобалната радиочестотна мрежа, изоставайки на трето място след Ericsson (29%) и Huawei (31%) по данни на Мууди институт.
Въпреки последните добри резултати на Nokia на световно ниво финландската компания изгуби голямата битка от Samsung по-рано този месец, след като корейците спечелиха договора за поддръжка на 5G мрежата на американския телеком монополист Verizon.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
В Германия направиха признание за необичайния изход от Втората световна война
Илон Мъск призова властите в САЩ да раздават пари на гражданите
В Швейцария започнаха преговори между Иран, САЩ и Катар
Куба започва мащабна приватизация
САЩ нанесоха удар по кораб, за който се предполага, че е превозвал наркотици
Планираните за днес преговори между САЩ и Иран в Швейцария са отменени
Една четвърт повече свръхбогати в Европа за последните пет години
Над 16 хиляди км: най-дългият в света полет без кацане ще бъде въведен през 2027 г.
Франция е обхваната от екстремна жега
КЕШ клуб
300
3 000
30 000