Президентите на Азербайджан и България обсъдиха износа на електроенергия
- Електроенергия
- Текст:
Алиев и Йотова обсъдиха въпросите за износа на електроенергия
Президентите на Азербайджан и България Илхам Алиев и Илияна Йотова обсъдиха въпросите за износа на електроенергия, съобщава сайтът на азербайджанския държавен глава.
Йотова пристигна в Баку за участие в 13-ата сесия на Световния форум на градовете на ООН, която започна в неделя в столицата на Азербайджан. Алиев се срещна с Йотова днес.
„По време на разговора страните обсъдиха перспективите за сътрудничество в енергийния сектор между двете държави, включително в износа на електроенергия, както и в областта на селското стопанство, туризма и други направления“, се казва в съобщението.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Европейската комисия обяви нов пакет санкции срещу Русия
САЩ разшириха списъка с китайски компании, подозирани във връзки с китайската армия
Роботакситата идват в Европа
Слънчевите електроцентрали в Тибет неочаквано повлияха на местните жители и природата
Иран отмени всички полети до летищата в страната
Европa планирa строителството на мащбна железопътна мрежа
Euronews: инфлацията расте, реалните доходи падат
В Полша строят най-високата в Европа статуя на Дева Мария
Европейският съюз слага край на пластмасовите миниопаковки за кетчуп, горчица и захар
Най-четено от Електроенергия
КЕШ клуб
300
3 000
30 000