
Петролът продължава да поевтинява
- Нефт и природен газ
- Текст:

Тенденцията започна предишния ден поради опасения относно перспективите за търсене на суровини, предимно от Китай, макар и с по-умерени темпове, според данните от търговията и коментар на анализатор
Към 8 часа цената на октомврийските фючърси за петрол Brent пада с 0,31%, до $86,63 за барел, септемврийските фючърси за WTI - с 0,28%, до $80,76.
Притесненията за икономиката на Китай - един от най-големите потребители и вносители на този вид суровина - неизбежно се превръщат в съмнения относно устойчивостта на китайското търсене на петрол.
Негативните очаквания бяха породени от публикуваната предния ден макростатистика. Така промишленото производство в страната през юли нараства с 3,7% на годишна база при прогноза за растеж от 4,4%. След това петролът започна да поевтинява, а спадът в котировките му още в ранната вечер надхвърли 1,5%.
Тези настроения не можаха да бъдат прекъснати дори от оценката на Американския петролен институт (API) за търговските запаси на петрол в САЩ за седмицата до 11 август. Според института цифрата е намаляла с 6,2 милиона барела. Официалните данни ще бъдат публикувани от Министерството на енергетиката на САЩ по-късно в сряда, като анализаторите прогнозират, че запасите са намалели с 2,3 милиона барела.
„С притесненията относно икономическите данни на Китай, доминиращи в новините, настроенията около цените на петрола са потиснати въпреки данните на API“, каза Йеап Джун Ронг, пазарен стратег в IG Asia Pte, цитиран от Bloomberg.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
